Buradasınız:Anasayfa » Genel » Adwords’e Başlamak

Adwords’e Başlamak

Site sahiplerinin en büyük amacı ve isteği web sitelerine ziyaretci çekmektir. Bundan 3-5 sene öncesine kadar siteme birileri girsinde nasıl ve nerden girerse girsin mantığında hareket ediliyordu fakat şuanda site sahipleri boş ve gereksiz ziyaretçi almaktansa kendisinden hizmet veya ürün alan ziyaretcilerin sitesine girmesini hedef almıştır. Tam bu noktadada Adwords çözüm ortağımız olacaktır.

Google AdWords ile hangi anahtar kelimelerle görüntüleneceğinizi, ne kadar harcama yapacağınızı, her tıklanma için ne kadar ödeyeceğinizi anlık olarak belirleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca hesabınızdaki harcamaları neredeyse canlı olarak takip edip reklamların gidişatına anında müdahale edebilirsiniz.

AdWords’ün Yararları

  • İşletmenize daha fazla müşteri çekin: Google’da ve reklamcılık ağımızda arama yapan kişiler reklamlarınızı görsün
  • Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili çevrimiçi bilgi arayan kişilere aktif şekilde ulaşın
  • Maliyetleri kolayca denetleyin – yalnızca, kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ödeme yapın

Bütçenizi belirleyin

Minimum harcama zorunluluğu yoktur; AdWords için ödediğiniz tutarı siz belirlersiniz. Örneğin, reklamınıza beş YTL’lik bir günlük bütçe ve her tıklama için on yeni kuruşluk bir maksimum maliyet belirleyebilirsiniz.

AdWords’ün reklamcılık anlayışını belki de kökünden değiştiren özellikleri arasında en önemlisi, AdWords ile reklam verdiğinizde sadece reklamlar tıklandığında ücret ödersiniz. Bu da sadece işiniz ile ilgilenen gerçek kişiler ve gerçek iş fırsatları için size maliyet yansıdığı anlamına geliyor

Yorum Yaz