Buradasınız:Anasayfa » Genel » Adsense ile Çok Kazanın

Adsense ile Çok Kazanın

Adsense, dünya çağında hizmet veren en büyük reklam ağıdır. Reklam verenler ve yayıncılar için gelir ve müşteri kaynağıdır. Ister sitelerde reklamızı gösterebilir, ister de reklamlarla sitenizden para kazanabilirsiniz. Reklamlar tüm dünya çapında kişiye ulaşabilmektedirler.

Adsenseye üye olarak sitenizde reklam yayınlayabilirsiniz. Bu reklamlardan, para kazanmak için bu yazımızda çok gizli şeylerden bahsetmeyeceğim. Başlangıç aşamasında olduğunu belirtirim. Bundan sonraki yazılarımızda bahsedeceğim.

  1. Bir sayfada 3 adet resim/yazi reklam bulundurabilirsiniz. Tavsiyem, sayfalarınızda 3′er adet reklam bulundırmanızdır.
  2. Bir sayfada 3 bağlantı reklamı bulunabilir. Bir önceki madde ile sayfanızda 6 adet reklam gösterebilirsiniz. Genelde sitelerde “header” ve “sidebar” olarak nitelendirilen yerlerde kullanılmaktadır.
  3. Her reklam birimi en ve boy değerlerine sahiptir. En yüksek alanı kaplayan reklamların istatiksel olarak daha çok tıklandığı ortaya çıkmıştır. Bu en ve boy değerlerinin çarpılması ile sonuca ulaşmadan yazalım: 336×280. Sitenizde uygun yerler mevcut ise bu büyüklüğü öneririm.
  4. İnsanlar artık reklam körü olma yolunda ilerlemektedir. Sitenin ana renkerinden, farklı reklamları gözler görmez oldu. Bu yüzden reklamlarınızı sitenizin yazılarına uygun hatta yazıdan farkedilmeyen şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

Yorum Yaz