Buradasınız:Anasayfa » Seo Teknikleri » 7-2013′de Değişen Google Algoritmaları

7-2013′de Değişen Google Algoritmaları

7-2013′de Değişen Google Algoritmaları

Google’ın 2012 yılı içerisinde yaptığı önemli güncelleştirmeler ile, güncel site ile eski değersiz siteler arasındaki fark kapandı, güncel ve özgün olan siteler ilk sıralarda yer almaya başladı. Kaliteli ama güncellenmeyen sitelerin artık ilk sıralarda çıkma devri kapanmış oldu.

Sosyal Medya Siteniz İçin Nasıl Bir Artış Gösterir

Google 2013 yılına girdikten sonra Penguen güncellemesi yayınladı. Kopya ve kalitesiz içerik ile savaşın, 2013 yılında da devam edeceğini kanıtlamış oldu. Ancak 2013 yılında seo, farklı bir alana daha kaymaya başlayacak. Google’ın 2012 yılında webmasterlar için büyük önem arz eden Google + sosyal ağı sayesinde; siteler, aramalarda ön sıralara çıkabiliyordu. Bu gelişimin daha da ilerleyip sosyal medya optimizasyonu adı altında yeni bir seo çalışma alanı ile devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yükselmeniz için Sosyal Medyanın Yararı

Search Engine Optimization ile Sosyal Medya Optimizasyonu bir arada ilerleyerek, hem sosyal ağların gücü Google’ın eline geçmiş olacak, hem de site sahiplerinin daha fazla trafik çekme şansı artacak. Google +’ın öncüsü olduğu bu yeni trend ile Google, hem kendi sosyal ağını yukarılara taşımak hem de sosyal medyayı iyi kullanmayı hedefliyor.
Güncel olmakla beraber bu bilgileri sosyal alanlara yayabilmek, artık seo açısından önemli kriter olacak.