Buradasınız:Anasayfa » Araçlar » 2012 Google Sıralama Faktörleri

2012 Google Sıralama Faktörleri

2012 Google Sıralama Faktörleri

Öncelikle belirteyim bu infografiklerde birbirleriyle çelisen veriler de bulunmakta. Farklı deneyimlerden faydalanmak gerek.

Bu 3 grafik birlikte değerlendirilebilir. Seomoz henüz bir 2012 raporu yayınlamadı. Ama 2011 raporunda 2012 de sosyal paylaşımların etkisinin artacağını bildirmişti. İnfigrafiklerde öyle veriler var ki özellikle sosyal medya ile ilgili gercekten oldukça ilginç. Mesela bir linkin paylaşılmasında, o linki paylaşan profilin kaç yasında oldugundan tutun o paylaşımı kaç kisinin beğendiği ve kaç yorum aldığına kadar spam değerlendirmeleri yapılıyor. Soz gelimi bir linkin sadece bir kisi tarafından beğenilmesi ve paylaşılması ve bu paylaşıma 500 beğeni gelip hiç yorum yapılmaması bir spam uygulama olarak görülüyor. Aynı sekilde paylaşımı begenenlerin gercek kullanıcı olup olmamaları, gercek kullanıcıların sosyal ortamlarda yaptıkları işlerin grafikleri çıkarılarak test ediliyor. Seomozun 2012 değerlendirmesi ve 2013 hakkında söyleyecekleri oldukça önemli.

Benim öngörüm her sosyal platform için belirlenen gercek ve güvenilir profillerin yaptıkları sayısal bir ortamda otomatik değerlendirilecek ve bu grafiğe uyumlu olan profillerin paylaşımları esas alınarak seo büyük çoğunlukla sosyal medya üzerinden değerlendirilecek. Aynı mantığın hit getiren baclinkler için de geçerli olacağını düşünüyorum. Gelen trafiğin siteye belirli aralıklarla tekrar girmesi şartıyla.

Elimde acayip birkaç kelime grubunda sadece sahip olduğu sosyal paylaşım kabiliyetiyle 0 baclinkle direkt ilk sıralarda olan acayip bloglar var. Herifler bu gücü sürekli icerige dökseler çakacaklar ama sanırım pek farkında değiller.

Özetle, kullanıcıları gercekten memnun etmek ve sosyal mecrada sizden bahsetmelerini sağlamak üzere kampanyalarınızı duzenlemelisiniz.

 

Tagseoblog

Searcmetrics :

Searchengineland :

 

Kaynak